Op speeldag 29 van de Jupiler Pro League stond de Brugse stadsderby tussen Cercle en Club in het Jan Breydelstadion op het programma. De bezoekers kwamen op voorsprong via Vanaken en even later verdubbelde Jutglà de score. Vrijwel meteen daarna kon de Catalaanse spits zijn tweede van de middag scoren en de match reeds in een definitieve plooi leggen. In de tweede helft kon Diakité nog milderen, maar verder kwam Cercle niet. Club wint de Brugse stadsderby met 1-3!
Blauw-Zwart verloor afgelopen dinsdag in eigen huis tegen Aston Villa, maar verdiende uiteindelijk misschien wel meer. Dat zag ook coach Nicky Hayen en dit gaf bijgevolg geen redenen om te wisselen in de basiself. Zo stonden dezelfde elf starters op het wedstrijdblad voor de stadsderby tegen Cercle. Zo moesten Talbi, Tzolis en Jutglà opnieuw voor de goals zorgen. Bij Cercle Brugge daarentegen vielen wel liefst vijf wijzigingen te noteren na de nederlaag eerder deze week tegen het Poolse Jagiellonia Bialystok.
Het was de thuisploeg dat het best uit de startblokken schoot. Dit resulteerde in de eerste vijf minuten al meteen in twee hoekschoppen, maar weliswaar zonder gevaar. Club probeerde vooral snel uit te breken op de tegenaanval, maar kon de ruimte vooralsnog niet optimaal benutten. Na een goeie tien minuten noteerden we wel de eerste mogelijkheid voor de bezoekers. Tzolis werd diep gestuurd en kwam vervolgens naar binnen om dan uit te halen. Zijn schot week nog af en zo belandde het leer in de loop van Talbi, maar de hoek was te scherp om de bal nog binnen het doelkader te krijgen. De reactie van Cercle bleef niet lang uit, want net voor het kwartier ging Magnée eens zijn kans van buiten de zestien. Mignolet zag de bal echter goed komen en bokste het leer vrij makkelijk uit zijn kooi. Enkele minuten nadien bediende Tzolis op de rand van de zestien Vanaken. De captain kon met zijn rechter uithalen, maar besliste toch om naar zijn linker te kappen en vervolgens belandde zijn gekraakt schot met links ongevaarlijk naast het doel. Opnieuw liet de reactie van de thuisploeg maar een paar minuten op zich wachten. Van Der Bruggen had tijd en ruimte om vanop afstand uit te halen en zijn knal zoefde maar net boven de lat.
Iets over halfweg de eerste helft kon de Blauw-Zwarte aanhang een eerste keer vieren! Jashari kreeg de bal toegespeeld en draaide vervolgens in één tijd schitterend weg van Ravych. De Zwitserse middenvelder bleef nadien geduldig en speelde op het perfecte moment naar Vanaken. De captain tikte vervolgens de voorsprong voor Blauw-Zwart makkelijk tegen de netten. Cercle moest even bekomen van deze openingstreffer, maar iets na het halfuur stonden ze al twee doelpunten in het krijt! Jutglà zette de aanval op in het middenveld en speelde breed naar Vanaken. Die laatste speelde het leer simpel terug voor de Catalaan en die aarzelde niet om de score te verdubbelen. Jutglà leek er zin in te hebben, want slechts twee minuten later mochten we al zijn tweede van de middag noteren! Talbi snelde op snelheid voorbij zijn rechtstreekse tegenstrever en zette het leer dan goed voor doel naar het penaltypunt. Daar dook de goalgetter van Club op om Delanghe te verschalken met de buitenkant van zijn rechtervoet. Cercle trachtte nog wat weerwerk te bieden met een knal van Brunner vanuit een scherpe hoek, maar de bal ging over het doel van Mignolet. De bezoekers hadden de wedstrijd nu volledig in hun greep en kwamen nog enkele keren dicht bij een vierde doelpunt. Jutglà stak een balletje achter de defensie in de loop van Jashari, maar deze keer was Delanghe snel uitgekomen om erger te voorkomen. Tot slot glipte Tzolis ook nog eens door de buitenspelval en de Griekse winger trachtte Delanghe te lobben, maar zijn poging belandde een meter naast het doel. Zo ging we rusten met een mooie voorsprong voor Blauw-Zwart…
Bij aanvang van de tweede helft noteerden we aan beide kanten wijzigingen. Aan Blauw-Zwarte zijde mocht Onyedika in de kleedkamer blijven en begon Vetlesen het tweede bedrijf. Aan Groen-Zwarte kant kwamen Augusto en Minda in de plaats van Brunner en Francis. Net zoals in de eerste helft was het wederom Cercle dat het best uit de kleedkamer kwam, maar ook nu kon men Mignolet niet echt bedreigen. Het eerste doelgevaar viel aan de overzijde na een snelle combinatie van Club. Uiteindelijk was het eindstation Sabbe, maar de jonge rechtsback zag zijn knal met links maar net naast de paal belanden. Kort voor het uur viel er als het ware toch een doelpunt van de hoop uit de lucht voor de thuisploeg. Op een hoekschop trapte Diakité in één tijd naar doel en als gevolg van een beweging van Minda was De Cuyper te verrast en verdween het leer door zijn benen in doel. Deze goal gaf Cercle toch opnieuw wat moed en ze probeerde Club nu wel wat terug te drukken. Coach Hayen besloot hierop om een dubbele wissel door te voeren en bracht Skóraś en Romero erin voor Talbi en Ordóñez.
Het was duidelijk dat het tempo in deze fase uit de wedstrijd werd gehaald en dit vertaalde zich vooral in veel spelonderbrekingen. Diakité probeerde het in de zestien nog wel eens, maar zijn schot werd afgeblokt en verder viel er geen doelgevaar langs beide kanten te noteren. Tien minuten voor het einde van de reguliere speeltijd ontving Augusto de bal in de zestien en vanuit de draai trapte de Braziliaanse middenvelder over de kooi van Mignolet. Vijf minuten later toonde Blauw-Zwart zich toch ook nog eens en had Jutglà dé kans om zijn hattrick te vervolledigen. De Catalaanse spits had tijd en ruimte om een ploegmakker aan te spelen, maar ging uiteindelijk zelf zijn kans. De trap was goed, maar de bal ging nipt naast de paal.
Het spel lag dus vaak stil in de tweede helft en dat resulteerde in een toegevoegde tijd van maar liefst negen minuten. Daarin kwamen de bezoekers het dichtste bij een vierde goal. Jutglà zette het leer voor doel met de buitenkant van zijn voet en daar werd het schot van Siquet eerst afgeblokt door Perrin. In de fase die erop volgde was Nilsson de afwerker van dienst, maar zijn poging werd in extremis nog van de lijn gehaald door Ravych. Nunes zette op het eind van de wedstrijd Mignolet nog eens aan het werk met een afstandsschot, maar het slotakkoord was voor Skóraś en Vetlesen. Die twee laatsten vonden echter het doelkader niet en zo veranderde er niets meer aan de eindstand. Club wint de Brugse stadsderby en kan met vertrouwen naar de terugwedstrijd tegen Aston Villa!
Jupiler Pro League – Speeldag 29
Toeschouwers: 14.500 – Jan Breydelstadion
Scheidsrechter: Bram Van Driessche
Cercle Brugge: Maxime Delanghe – Ibrahim Diakité, Christiaan Ravych, Lucas Perrin – Erick Nunes, Hannes Van Der Bruggen (82’ Steve Ngoura), Abu Francis (46’ Alan Minda (68’ Nazinho)), Lawrence Agyekum, Gary Magnée (76’ Bruninho) - Thibo Somers, Paris Brunner (46’ Felipe Augusto).
Bank: Warleson, Nazinho, Emmanuel Kakou, Edgaras Utkus, Alan Minda, Nils De Wilde, Bruninho, Felipe Augusto, Steve Ngoura.
Coach: Ferdinand Feldhofer.
Club Brugge: Simon Mignolet – Kyriani Sabbe (73’ Hugo Siquet), Joel Ordóñez (62’ Zaid Romero), Brandon Mechele, Maxim De Cuyper – Raphael Onyedika (46’ Hugo Vetlesen), Ardon Jashari, Hans Vanaken – Chemsdine Talbi (62’ Michał Skóraś), Ferran Jutglà, Christos Tzolis (73’ Gustaf Nilsson).
Bank: Nordin Jackers, Axl De Corte, Zaid Romero, Hugo Siquet, Hugo Vetlesen, Casper Nielsen, Michał Skóraś, Romeo Vermant, Gustaf Nilsson.
Coach: Nicky Hayen.
Gele kaarten: Ordóñez, Onyedika, Van Der Bruggen, Augusto, Siquet
Rode kaarten: geen
Doelpunten: 26’ Vanaken (0-1), 34’ Jutglà (0-2), 36’ Jutglà (0-3), 58’ Diakité (1-3)