Op speeldag 26 van de Jupiler Pro League trok Club Brugge naar Stayen om het op te nemen tegen STVV. Na tien minuten kwam de thuisploeg op voorsprong via Lamkel Zé en nog eens tien minuten later verdubbelde Lapoussin de score. In de tweede helft zorgde Vanaken voor de aansluitingstreffer en in de toegevoegde tijd bezorgde Tzolis met een heerlijke treffer Club in extremis nog een punt.
Afgelopen woensdag kende Blauw-Zwart één van die historische Europese avonden door in eigen huis Atalanta te kloppen met 2-1. Dan was een trip naar Stayen enkele dagen later opnieuw een verraderlijke wedstrijd en dat moet ook coach Hayen gedacht hebben. Hij voerde slechts twee wijzigingen door in zijn basiself en zo bleef Club zo goed als op hun sterkst staan. Op het middenveld kreeg Onyedika wat rust en mocht Vetlesen bijgevolg nog eens starten. De tweede wissel vond plaats in het aanvallende compartiment, want daar startte Nilsson als diepe spits en verschoof Jutglà naar de zijkant. Zo moest Tzolis vrede nemen met een plaatsje op de bank.
Het waren de bezoekers die meteen scherp aan de wedstrijd begonnen en dit resulteerde al na enkele minuten in een kans(je) voor Jutglà. De Catalaan werd mooi diep gestuurd door Jashari en probeerde het vervolgens vanuit een schuine hoek met zijn linker. De bal leek naast te gaan, maar Kokubo nam toch het zekere voor het onzekere en tikte het leer in hoekschop. Het duurde even vooraleer de thuisploeg reageerde, maar na tien minuten was hun eerste dreiging wel meteen prijs. Bertaccini stak de bal diep voor Lamkel Zé en die nam vanuit een schuine hoek verrassend Mignolet, die anticipeerde op een voorzet, te grazen. Blauw-Zwart moest toch even bekomen van deze opdoffer, maar reageerde op het kwartier. Talbi zette zich mooi door op zijn flank en had eveneens een goede voorzet in huis. De Cuyper kwam goed ingelopen en kopte goed naar de grond, maar Kokubo duwde het leer uit zijn kooi. Bij de Limburgers bleef Lamkel Zé wel de gevaarlijkste man. Hij anticipeerde deze keer goed op een voorzet van Brahimi en devieerde de bal in één tijd. Gelukkig ging het leer nu voorlangs en moest Mignolet niet ingrijpen. Na twintig minuten moest de goalie van Club zich echter een tweede keer omdraaien. Brahimi draaide de bal scherp in de zestien en daar dook Lapoussin op aan de tweede paal om STVV op een dubbele voorsprong te plaatsen. De reactie van de bezoekers bleef niet lang uit, want Jashari had de ruimte om aan te leggen vanuit de tweede lijn. De knal van de Zwitserse middenvelder werd door Kokubo uit zijn doel gebokst.
Club kwam in deze fase wel steeds feller aandringen op zoek naar die aansluitingstreffer. Een scherpe voorzet kwam uiteindelijk bij Talbi aan de tweede paal en de jongeling trachtte het leer voor te brengen. Kokubo reageerde alert om de bal uit de gevarenzone te zweven. De Bruggelingen monopoliseerden de bal en op minuut 35 creëerden ze dé kans op de aansluitingstreffer. Vanaken stak de bal prachtig achter de Truiense defensie en daar dook Jutglà alleen voor Kokubo op. De Catalaanse spits besloot om de doelman nog te omspelen, maar die kreeg nog zijn hand tegen de bal. Nilsson kon bijna niet meer missen in de herneming, maar slaagde er toch in om nog over het doel te trappen. Uiteindelijk werd dat belangrijke doelpunt niet gemaakt en ging Club dus rusten met een dubbele achterstand…
De bezoekers moesten dus op zoek naar doelpunten in de tweede helft en hiervoor voerde coach Hayen bij de rust meteen een driedubbele wissel door. Seys, Vetlesen en Nilsson mochten in de kleedkamer blijven en werden vervangen door respectievelijk Siquet, Onyedika en Tzolis. Dat leverde al in de eerste minuten gevaar op via Onyedika, maar diens schot op een afvallende bal werd nog afgeblokt. Na tien minuten in de tweede helft ging Talbi ook eens zijn kans, wanneer hij naar binnen kapte. Vervolgens viseerde hij met links de verste hoek, maar het gedevieerde schot belandde jammer genoeg net naast de verste paal. Blauw-Zwart bleef wel aandringen, maar de efficiëntie bleef voorlopig uit. Talbi zette de bal nogmaals goed voor doel en daar dook Vanaken op. De kopbal van de captain werd door Kokubo uit zijn doel geranseld en even later slaagde ook Onyedika er niet in om zijn poging te kadreren. Ondertussen stapelden de hoekschoppen zich ook op en één daarvan werd door Vanaken van dichtbij met de dij gedevieerd, maar Vanwesemael keerde de bal van de lijn. Meteen hierna stak de thuisploeg nog eens de neus aan het venster via een afstandsschot van Bertaccini, maar Mignolet liet zich niet verschalken op deze poging.
Na een goeie 70 minuten werd de aanvalslust van Club dan toch eindelijk beloond! Het leer werd in de zestien gedropt door De Cuyper en daar werd eerst een poging van Jutglà afgeblokt. Uiteindelijk kwam de afvallende bal voor de voeten van Vanaken en de captain knalde zonder aarzelen de aansluitingstreffer voorbij Kokubo tegen de netten. De Bruggelingen hadden op die manier nieuw vertrouwen getankt en gingen meteen op zoek naar de gelijkmaker. Tzolis rukte op met de bal aan de voet, kapte vervolgens mooi zijn tegenstrever uit om dan hard in het zijnet te knallen. Hierna ging de Brugse storm wel wat gaan liggen en noteerden we niet veel doelrijpe kansen meer.
Er werden uiteindelijk vier minuten extra gerekend en daarin achtte Tzolis zijn moment gekomen! De Griekse winger controleerde de bal in de zestien, zocht zijn rechtervoet om vervolgens het leer heerlijk in de verste bovenhoek binnen te krullen. Na de gelijkmaker ging Blauw-Zwart nog noest op zoek naar de winnende treffer, maar die kwam er uiteindelijk niet meer. Club haalde aldus een dubbele achterstand op, maar moet zich tevreden stellen met een punt tegen STVV. Dinsdag wacht de belangrijke return tegen Atalanta in de UEFA Champions League!
Jupiler Pro League – Speeldag 26
Toeschouwers: 14.600 – Stayen
Scheidsrechter: Simon Bourdeaud’hui
Sint-Truidense VV: Leo Kokubo – Robert-Jan Vanwesemael, Zineddine Belaid, Wolke Janssens, Ryoya Ogawa – Ryotaro Ito (87’ Andrés Ferrari), Joel Chima Fujita, Loïc Lapoussin (82’ Louis Patris) – Billal Brahimi (77’ Simen Juklerød), Adriano Bertaccini, Didier Lamkel Zé (87’ Rihito Yamamoto).
Bank: Jo Coppens, Rihito Yamamoto, Andrés Ferrari, Olivier Dumont, Simen Juklerød, Louis Patris, Visar Musliu, Jay-David Mbalanda, Hiiro Komori.
Coach: Felice Mazzù.
Club Brugge: Simon Mignolet – Joaquin Seys (46’ Hugo Siquet), Joel Ordóñez, Brandon Mechele, Maxim De Cuyper – Hugo Vetlesen (46’ Raphael Onyedika), Ardon Jashari (61’ Romeo Vermant), Hans Vanaken – Chemsdine Talbi (85’ Shandre Campbell), Gustaf Nilsson (46’ Christos Tzolis), Ferran Jutglà.
Bank: Nordin Jackers, Axl De Corte, Zaid Romero, Kyriani Sabbe, Hugo Siquet, Jorne Spileers, Raphael Onyedika, Casper Nielsen, Christos Tzolis, Shandre Campbell, Romeo Vermant.
Coach: Nicky Hayen.
Gele kaarten: Vetlesen, Lamkel Zé, Bertaccini, Vermant
Rode kaarten: geen
Doelpunten: 10’ Lamkel Zé (1-0), 20’ Lapoussin (2-0), 72’ Vanaken (2-1), 90+1’ Tzolis (2-2)